دسته‌ها
پستها

کاراکتر شمار

کاراکتر شمار
کاراکتر شمار

به WordCounter360 ضد درجه نیز نامیده می شود کلمه نشانه ضد / شخصیت حروف ضد / تایمر / شمارنده خوش آمدید. شما در این صفحه وب یک ابزار آنلاین رایگان و آسان برای محاسبه تعداد حروف، علائم، حرف، عبارت، پاراگراف ها و جملات در یک متن در هر زبان را پیدا کنید.

متن مورد نظرتان را وارد کنید:


در مورد ابزار شمارش کلمات و کاراکترها

ابزار Word Count Checker یا شمارش کلمات و کاراکترها همانطور که از نامش پیداست یک ابزار عالی برای فراهم آوردن تعداد دقیق کاراکترها و کلمات است. چه شما یک نویسنده حرفه ای باشید یا دانش آموزی که بر روی مقاله مدرسه خود کار می کند، تعداد کلمات از اهمیت بالایی برخوردار است و همین موضوع باعث می شود این بخش عنصر مهمی از محتوای شما باشد. زمانی که مقاله طولانی دارید بررسی دستی تعداد کلمات و کاراکترها بسیار دشوار و گاه غیر ممکن خواهد بود. در چنین شرایطی بهتر است از ابزارهای شمارشگر تعداد کلمات برای متن خود استفاده کنید. خوشبختانه ما ابزاری را در این زمینه فراهم اورده ایم که به صورت آنلاین تعداد کاراکترها و کلمات را نشان می دهد.

زمانی که می خواهید محتوای سایت یا وبلاگ خود را بهینه کنید باید به خاطر داشته باشید که اعداد جادویی خاصی وجود ندارد که بتواند رتبه شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد. تصور اشتباهی در این حوزه وجود دارد که بیان می کند یک مقاله مفید باید حداقل ……… کلمه داشته باشد. چنین دیدگاهی به هیچ عنوان صحیح نیست. در حقیقت، برخی از مواقع تعداد کلمات اندک نیز می تواند ارزشمند باشد.

کاراکتر شمار

اگر از توییتر استفاده می کنید باید بدانید که  ایجاد یک توییت با تعداد کلمات محدودی که این سایت در اختیارتان قرار می دهد می تواند چالش برانگیز باشد. اما در نهایت توییت با ارزشی ایجاد می شود. زمانی که محتوای سایت خود را تولید می کنید، نباید برای مقاله ای که می توان در 200 کلمه خلاصه کرد از 500 کلمه استفاده کنید. اگر می خواهید تعداد کلمات را درک کنید و تغییراتی در آن ایجاد کنید بهتر است از این ابزار آنلاین استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که صرف نظر از تعداد کلمات، متن شما باید برای خوانندگان نیز مفید باشد.

شما می توانید ابزارهای متعددی را برای شمارش تعداد کلمات خود پیدا کنید. اما ما توصیه می کنیم از ابزار آنلاین ما استفاده کنید. چیزی که ابزار ما را منحصر به فرد می سازد رابط کاربرپسند و راحتی استفاده از آن است.

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم ابزار رایگان ما بسیار ساده است و رابط کاربرپسندی دارد. تنها کاری که شما باید انجام دهید کپی کردن و چسباندن متنی است که می خواهید تعداد کلمات آن را بشمارید. سپس بر روی دکمه آبی رنگ شمارش کلمات کلیک کنید. نتایج بلافاصله نشان داده می شود. مجموع کاراکترها و نیز مجموع کلمات استفاده شده در متن نمایش داده خواهد شد. پس منتظر چه چیزی هستید؟ از این ابزار استفاده کنید و بازخورد خود را بگویید.

 

Enter your text/paragraph here:


شمارنده کلمه و تست زیر در حقیقت، ابزاری آنلاین با کارکردی ساده برای شمارش تعداد کلمات و یا تعداد  کاراکترهای به کار رفته در یک متن یا سند می باشد و به عنوان یکی از ابزارهای رایگان در جهت بررسی سایت معرفی می گردد.

کافی است متن مورد نظر خود را در کادر مربوطه تایپ نمایید و یا از سند آماه شده ای که در اختیار دارید، محتوای مدنظر و یا بخشی از آن را در کادر کپی و پیست نمایید و پس از کلیلک بر روی دکمه آنالیز تعداد کلمات نتایج اعلامی آن مبنی بر تعداد کل کلمات و نیز تعداد کاراکترهای موجود در متن و یا محتوای کپی شده را مشاهده نمایید.

این ابزار آنلاین می تواند وسیله کمکی برای اهداف مشخص و تسهیل برخی فعالیت های افراد گردد ، که در زیر به برخی از آنها اشاره می گردد:

کاراکتر شمار

در مباحث مربوط به سئو سایت ، محتوای به روز و معتبر و یونیک، پادشاه نامیده شده و معیاری اصلی برای کسب نتایج عالی در موتورهای جستجو خواهد بود، اما فاکتور دیگری که درباره این معیار باید رعایت نمود تعداد کلمات محتوای آن است، زیرا اگر کل کلمات موجود در محتوا از 300 کلمه کمتر باشد، متن توسط موتورهای جستجو به نوعی اسپم شناخته شده و در ازای نتیجه مثبت در گذر زمان، عکس نتیجه درخواستی حاصل می گردد. بنابراین وجود ابزار ساده ای که بتواند تعداد کلمات به کار رفته در متن را محاسبه و مشخص نماید ضروری است. – امروزه برای تولیدکنندگان محتوا  و وبلاگ نویسان حرفه ای و افردی که در حوزه تهیه مقاله، گزارش و یا ترجمه فعالیت می کنند، مقدار و حجم کلمات استفاده شده در متن علاوه بر بار محتوایی آن در محاسبه و اعلام نرخ و قیمت کار انجام شده ملاک است و بنابراین این ابزار کمک شایانی در حوزه فعالیت و کسب و کار آنها می نماید. – نمونه های مشابه دیگری از این ابزار نیز وجود دارند که با قرار دادن تایمری برای سنجش زمان مصرفی برای تایپ متن و محتوای مورد نظر، افراد را در تخمین زمان لازم و سنجش سرعت خود برای تایپ و نگارش مقاله یا محتوایی با تعداد مشخصی از کلمات و کاراکترها آگاه می نماید.

ما توانسته ایم با بهره گیری از دانش روز مجموعه کاملی از ابزار های بررسی سئو را در این سایت بصورت کاملا رایگان و نامحدود در اختیار صاحبان سایت ها و وب مسترها قرار داده ایم تا شما سروران عزیز بتوانید بدون هیچگونه هزینه ای سایت خود را آنالیز نمایید

وبلاگ ترجمیک

دنیای ترجمه، ویراستاری و تولید محتوا همراه با ترجمیک

گاهی تعداد صفحات، خطوط، کلمات و حتی کاراکترهایی که در یک متن استفاده می‌شود، حائز اهمیت است. در مواردی محدودیت در تعداد کلمات گزارش و یا متنی که باید ارائه شود وجود دارد. در اغلب شبکه‌های اجتماعی محدودیت‌هایی بر روی تعداد کاراکترهای هر پست است و هنگامی که کاربر از ماکزیمم تعداد کاراکترها عبور می‌کند به نحوی به کاربر هشدار می‌دهد و یا مانع ادامه متن می‌شود. در نرم افزار ورد (WORD) به صورت مختصر تعداد صفحات و کلمات یک متن در پایین، سمت چپ صفحه قابل مشاهده است. همچنین در این نرم‌افزار امکان آمارگیری کامل از کاراکترهای موجود در یک متن وجود دارد.

در ادامه گروه آموزش ترجمیک، روش آمارگیری از کاراکترها در نرم افزار ورد (WORD) را به صورت ساده بیان خواهد کرد.

جهت آمارگیری از بخشی از متن کافی است ابتدا بخش مورد نظر را انتخاب کنید. سپس در نوار ابزار بر روی گزینه Review کلیک کنید.

کاراکتر شمار

در نوار ابزار Review بر روی گزینه Word Count کلیک کنید.

نرم افزار شمارش کاراکترها را انجام می‌دهد و در پنجره Word Count نتیجه را نمایش می‌دهد. این پنجره حاوی اطلاعات زیر است:

– Pages: تعداد صفحات

– Words: تعداد کلمات

– (Characters (no spaces: تعداد کاراکترها بدون در نظر گرفتن فاصله بین کلمات

– (Characters (with spaces: تعداد کاراکترها  با احتساب فاصله بین کلمات

– Paragraphs: تعداد پاراگراف

–  Lines: تعداد خطوط

چند نکته:

اگر متن شامل جدول، پانویس و یا منابع باشد و شما می‌خواهید در نتیجه آمار کاراکترهای این بخش‌ها نیز شمارش شوند، لازم است گزینه include textbox … را انتخاب کنید.

نرم افزار Word نیم‌فاصله را جزء کاراکترها حساب نمی‌کند و تعداد نیم‌فاصله را نمایش نمی‌دهد.

برای آمارگیری از تمام متن کافی است، بدون انتخاب بخشی از متن روی گزینه Word Count کلیک کنید. در این حالت پنجره Word Count نتیجه شمارش کارکترهای تمام متن را نشان می‌دهد.

یک مسیر ساده‌تر برای مشاهده آمار جزئیات متن وجود دارد. کافی است بر روی کلمه Words در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنید تا پنجره Word Count باز شود.

 

گروه ترجمیک، یک هسته دانش‌بنیان است که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ارائه می‌کنیم. ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

 

 

بسیار بسیار عالی بود ممنون

با سلام. تعداد کل پاورقی ها در یک فایل ورد چگونه قابل مشاهده است؟

عالی بووود

بسیار مفید و مختصر!
متشکرم ترجمیک…

خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید بوده است.

ممنون خیلی خوب بد

سلام ممنون که هستید تا زمانیکه نکاتی از ورد را فراموش می کنیم با مراجعه به اون، بیاد بیاریم .سپاسگزارم

سلام
خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

کاراکتر شمارDownloads-icon


تبدیل فایل‌های PDF به ورد (آنلاین + آفلاین)Downloads-icon

کاراکتر نام انگلیسی برای حروف و علامت می باشد، بر فرض مثال کلمه ای مانند: «دیجیتال مارکتینگ» دارای 16 کاراکتر است که 15 تا کاراکتر مربوط به حروف و یک کاراکتر مربوط به اسپیس(فاصله) می باشد. یا کلمه «score20» دارای 7 کاراکتر می باشد که 5 کاراکتر حروف انگلیسی و 2 کاراکتر مربوط به عدد است. برای ارسال اس ام اس لازم است تا بدانیم تعداد کاراکتر هر پیامک چگونه محاسبه می‌شود و هزینه آن برای اپراتورهای مختلف(همراه اول، ایرانسل، رایتل و…) چقدر است.

در این مقاله قصد داریم تعداد کاراکترهای لازم برای هر پیامک به زبان فارسی و انگلیسی و همچنین انواع تعرفه های پیامک در اپراتورهای مختلف (همراه اول، رایتل، ایرانسل و …) صحبت کنیم.

براساس متن ارسالی شما در هر پیامک که لاتین یا فارسی می باشد، هر یک تعداد کاراکتر مخصوص به خود را دارد. البته تعداد کاراکتر های مجاز در متون لاتین تقریبا دو برابر متون فارسی می باشد، و به همین منوال هزینه ارسال نیز باید بالطبع دوبرابر شود.

اگر متن پیامک ارسالی شما به زبان فارسی باشد تعداد کاراکترهای مجاز به صورت زیر است:

کاراکتر شمار

تمام حروف فارسی به کار رفته در متن پیامک و همچنین کلیه علائم، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد نیز یک کاراکتر به حساب می آید.

تعداد کاراکترهای مجاز برای متن پیامکی ارسالی به زبان لاتین به صورت زیر است:

این را باید در نظر بگیرید که تعداد صفحات برای ارسال پیامک مهم است، اگر متن پیامکی شما 161 کاراکتر به زبان لاتین شود وارد صفحه دوم پیامک شده اید و هزینه ارسال پیامک دو صفحه ای دو برابر هزینه ارسال تک صفحه ای خواهد بود. پس هر چه تعداد صفحه پیامکی شما کمتر شود، هم هزینه ارسال کمتر است و هم پیامک ارسالی شما به راحتی و به طور کامل به دست مخاطب خواهد رسید. هر چند شما پیامک های از این دست را مشاهده کرده اید که متن پیامکی که برای شما ارسال می شود ناقص است و به طور کامل لود نشده است یکی از این دلایل همین قضیه است پس برای اینکه متن شما کامل و مطلوب باشد سعی کنید متن ارسالی شما در یک صفحه گنجانده شود.

بعضی اوقات پیش می آید که شخصی در متن پیامک خود از هر دو زبان فارسی و لاتین استفاده می کند که این دست اشخاص کم هم نیستند، که مخابرات برای این موضوع تعداد کاراکتر شما و هزینه آن را به صورت پیامک فارسی محاسبه می کند.

حتی در هنگام تایپ متن، نرم افزارهای ارسال پیامک شما را از تعداد کاراکترهای مجاز در هنگام تایپ آگاه می کند و سپس شما می توانید تعداد کاراکترهایی که تایپ کردید را ببینید و در صورت اقدام پیامک خود را ارسال کنید.

مثال: فرض کنید گوشی شما این امکانات را ندارد و شما نمی دانید که تعداد کاراکتری که در متن پیامتان استفاده کرده اید برابر ارسال چند پیامک می باشد. برای این منظور فرض کنید شما در حال تایپ یک متن فارسی هستید که تعداد کل کاراکترهایی که تایپ کردید مثلا 365 شده است، می توانید این مقدار به عدد 67 تقسیم کنید که حاصل آن برابر است با 5.44. این عدد یک عدد اعشاری است و همانطور که در بالا ذکر شد حتی یک کاراکتر اضافی (تایپ فارسی صفحه اول پیامک=70) شود یعنی 71 شما هزینه ارسال دو پیامک را خواهید پرداخت، با توجه به این موضوع عدد 5.44 را باید به سمت بالا گرد کرد و عدد 6 بدست خواهد آمد و شما بایستی به اندازه 6 پیامک هزینه بدهید.

یکی از سامانه هایی که تمام این کارها را به طور اتوماتیک و با صرف هزینه آن انجام می دهد و عزیزان می توانند به راحتی برای ارسال پیامک از طریق اینترنت استفاده کنند سامانه ملی پیامک به نشانه https://www.melipayamak.com/ می باشد.

هر شخصی که از موبایل استفاده می کند برای ارتباط و انتقال داده از گوشی و خط خود از راه تماس تلفنی و پیامک هزینه میدهد، در این قسمت می خواهیم هزینه ارسال یک پیامک را در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل را به طور شفاف بازگو کنیم. و هر یک از اپراتورهای تلفن همراه هزینه خود را دارد که هر کسی می تواند یکی از این اپراتورها را انتخاب کند، و همچنین تعرفه پیامک های فارسی و انگلیسی با یکدیگر فرق می کند و دارای هزینه متغیر از 8.9 تا 27 تومان است.

جهت مشاهده هزینه به‌روز و آنلاین هر یک از اپراتورهای پیامک همراه اول، ایرانسل، رایتل و سامانه پیام کوتاه، می‌توانید به مقاله کامل‌ترین لیست هزینه ارسال پیامک مراجعه کنید.

در این مقاله سعی شده است مختصری در مورد کاراکتر و انواع آن صحبت شود، و همچنین در مورد تعداد کاراکترهای مجاز برای زبان فارسی و لاتین با توجه به تعداد صفحات تایپ و نحوه محاسبه تعداد صفحه با توجه به مجموع کاراکترها برای گوشی هایی که هوشمند نیستند نیز توسط مثالی شفاف گفته شده است، و در آخر نیز هزینه ارسال یک پیامک به زبان فارسی و انگلیسی در اپراتورهای مختلف نظیر همراه اول، ایرانسل، رایتل نیز به صورت جدول بندی شده در اختیار عزیزان قرار داده شد.

امیدواریم این مقاله را بخوانید و اطلاعات مفیدی نیز از آن بدست آورید و در صورتی که نقد و نظری در مورد این مطلب دارید خوشحال میشویم آن را در قسمت نظرات به اطلاع برسانید.

گویا آی تی – متفاوت ترین مجله اینترنتی …

اغلب مفیدترین ابزارها ساده‌ترین آن‌ها هستند. Characters Counter یک افزونه‌ی فایرفاکس است که تعداد کاراکترهای متن انتخابی شما را نشان می‌دهد. شمارشگرهای کلمات معمولاً بخش‌هایی از یک پردازشگر متن هستند که نمونه‌های آن در MS Word یا Google Docs موجود است. از آن‌جایی که افراد معمولاً می‌خواهند به میزان مشخصی مطلب بنویسند، باید تعداد کلمات را بدانند. همین مسئله از منظر تعداد کاراکتر در پست‌های آنلاین هم اهمیت دارد.

Characters Counter را نصب کرده و یک سایت باز کنید. متن موردنظر خود را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک راست کنید. در انتهای منو عبارت Characters: را می‌بینید که در مقابل آن هم تعداد کاراکترها مشخص است.

کاراکتر شمار

.innerads a{background-color:transparent}.innerads a:active,.innerads a:hover{outline:0}.innerads *{-webkit-box-sizing:border-box;-moz-box-sizing:border-box;box-sizing:border-box}.innerads *:before,.innerads *:after{-webkit-box-sizing:border-box;-moz-box-sizing:border-box;box-sizing:border-box}.innerads a{color:#337ab7;text-decoration:none}.innerads a:hover,.innerads a:focus{color:#23527c;text-decoration:underline}.innerads a:focus{outline:5px auto -webkit-focus-ring-color;outline-offset:-2px}.innerads *{padding:0;margin:0}.innerads a{text-decoration:none !important;color:#7a7a7a}.innerads a:hover{color:#000}.innerads ul{list-style:none;list-style-type:none;margin:0}.innerads .articlebody a{color:#F12D2E !important}.innerads{border:1px solid #ccc;border-right:none;border-left:none;position:relative;margin:10px 0}.innerads a{color:#9c9c9c !important}.innerads div{top:20px;transform:rotate(90deg);position:absolute;font-size:14px;color:#9c9c9c}.innerads ul{margin-right:50px}.innerads ul li{display:inline-block;width:32%;text-align:center;padding:19px 0}@media (max-width: 767px){.innerads div{top:30px;font-size:10px}.innerads ul{margin-right:0px}.innerads ul li{display:block;width:100%;text-align:center;padding:5px 0;font-size:10px}}@media (min-width: 768px) and (max-width: 991px){.innerads div{top:35px}.innerads ul{margin-right:0px}.innerads ul li{display:block;width:100%;text-align:center;padding:5px 0}}@media (min-width: 992px) and (max-width: 1279px){.innerads div{top:35px}.innerads ul{margin-right:0px}.innerads ul li{display:block;width:100%;text-align:center;padding:5px 0}}@media (min-width: 1550px){.innerads ul{margin-right:50px}.innerads ul li{display:inline-block;width:32%;text-align:center;padding:19px 0}}

از آن‌جایی که در بعضی از شبکه‌های اجتماعی تعداد کاراکترها محدود شده، اندازه‌گیری آن مهم است. توئیتر یکی از معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی در این زمینه است که در کنار Linkedln برای پست‌های خود محدودیت کاراکتری تعریف کرده است.

اگر زمانی خواستید از یک شبکه‌ی اجتماعی که محدودیت چندانی ندارد، به یک شبکه‌ی اجتماعی که در این زمینه سخت‌گیر است مطلب جابجا کنید، استفاده از این ابزار می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

سوای از بحث شبکه‌های اجتماعی، این ابزار در موارد دیگری هم استفاده دارد. مثلاً بسیاری از فرم‌های آنلاین محدودیت کاراکتری دارند، اما در هیچ جای این فرم‌ها تعداد کاراکترهای وارد شده به طور واضح مشخص نمی‌شود. اگر Characters Counter را در نظر نگیریم، برای شمارش تعداد کاراکترها باید از یک اپلیکیشن شخص ثالث دیگر استفاده کنید، که این مسئله برای خیلی‌ها دلپذیر نیست.

این افزونه همان طور که از نام آن پیداست فقط برای شمردن تعداد کاراکترها طراحی شده و حتی تعداد کلمات را هم نشان نمی‌دهد، ولی در واقع همین خصیصه یکی از چیزهایی است که باعث افزایش کاربرد و محبوبیت این ابزار می‌گردد.

Characters Counter را در فایرفاکس خود نصب کنید

نظر شما در مورد این اپلیکیشن فایرفاکسی چیست؟ آیا ابزار مطمئن تری برای این مورد می شناسید؟ اگر تا کنون در این باره تجربه ای مفید داشته اید آن را با ما و دیگر کاربران گویا آی تی در میان بگذارید و ابزارهای مفید را به آن ها معرفی کنید. همچنین همین حالا با اشتراک این مطلب روی شبکه های اجتماعی، در توسعه اطلاعات عمومی بکوشید.

منبع: addictivetips

.innerads a{background-color:transparent}.innerads a:active,.innerads a:hover{outline:0}.innerads *{-webkit-box-sizing:border-box;-moz-box-sizing:border-box;box-sizing:border-box}.innerads *:before,.innerads *:after{-webkit-box-sizing:border-box;-moz-box-sizing:border-box;box-sizing:border-box}.innerads a{color:#337ab7;text-decoration:none}.innerads a:hover,.innerads a:focus{color:#23527c;text-decoration:underline}.innerads a:focus{outline:5px auto -webkit-focus-ring-color;outline-offset:-2px}.innerads *{padding:0;margin:0}.innerads a{text-decoration:none !important;color:#7a7a7a}.innerads a:hover{color:#000}.innerads ul{list-style:none;list-style-type:none;margin:0}.innerads .articlebody a{color:#F12D2E !important}.innerads{border:1px solid #ccc;border-right:none;border-left:none;position:relative;margin:10px 0}.innerads a{color:#9c9c9c !important}.innerads div{top:20px;transform:rotate(90deg);position:absolute;font-size:14px;color:#9c9c9c}.innerads ul{margin-right:50px}.innerads ul li{display:inline-block;width:32%;text-align:center;padding:19px 0}@media (max-width: 767px){.innerads div{top:30px;font-size:10px}.innerads ul{margin-right:0px}.innerads ul li{display:block;width:100%;text-align:center;padding:5px 0;font-size:10px}}@media (min-width: 768px) and (max-width: 991px){.innerads div{top:35px}.innerads ul{margin-right:0px}.innerads ul li{display:block;width:100%;text-align:center;padding:5px 0}}@media (min-width: 992px) and (max-width: 1279px){.innerads div{top:35px}.innerads ul{margin-right:0px}.innerads ul li{display:block;width:100%;text-align:center;padding:5px 0}}@media (min-width: 1550px){.innerads ul{margin-right:50px}.innerads ul li{display:inline-block;width:32%;text-align:center;padding:19px 0}}

صفحه نمایش OLED بهتر است یا IPS ؟

چگونه می توان با کانال تلگرام به صورت آنلاین درآمد کسب کرد؟

آموزش حذف و دیلیت اکانت تلگرام [تصویری]

آموزش حذف و دیلیت اکانت موبوگرام | ترفند موقت و دائم

نمایش بکاپ چت های واتس اپ بر روی ویندوز و مک

۹ ترفند اولیه طراحی صفحه فرود برای افزایش نرخ تبدیل

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار فناوری

حذف عجیب اعلام آمار کرونای ایران از اخبار رسانه ملی | اوضاع…

چطور در خوابگاه برنامه خواب کافی و مفید داشته باشم

۵ مزیت بازی های موبایل برای سلامت و بهداشت مغز و ذهن

پایان نگرانی‌ها درباره دسترسی به حساب های مالی و شخصی بعد از…

آموزش‌ها

چگونه می توان با کانال تلگرام به صورت آنلاین درآمد کسب کرد؟

آموزش حذف و دیلیت اکانت موبوگرام | ترفند موقت و دائم


نمایش بکاپ چت های واتس اپ بر روی ویندوز و مک

۹ ترفند اولیه طراحی صفحه فرود برای افزایش نرخ تبدیل

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

کاراکتر شمار

بازیابی رمز عبور

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

یکی از پرکاربردترین توابع در اکسل،تابع LEN می باشد.کاربرد تابع LEN شمردن تعداد کاراکتر محتویات یک سلول می باشد.

ساختار تابع LEN:

=LEN(text)

=LEN(متن مورد نظر)

به عنوان مثال دوست دارید بدانید کلمه “آموزش آفیس 2016” شامل چند چند کاراکتر می باشد؟15 کاراکتر

کاراکتر شمار

=LEN(“آموزش آفیس 2016” )

با ما همراه باشید تا با یک مثال کاربردی از توانایی این تابع به ظاهر ساده استفاده کنیم.

[cf-restrict]

فرض کنید به دوست یا همکارتان گفته اید یک لیست تهیه بکنند که شامل کد ملی افراد می باشد.ولی شما شک می کنید که آیا واقعا همکارتان همه کدها را 10 رقمی وارد کرده اند یا خیر؟

برای این کار از تابع LEN استفاده می کنیم.مانند تصویر زیر:

سپس با ابزار Filter کد ملی ای را که با اشکال وارد شده است را پیدا کرده و آن را اصلاح می کنیم.به همین راحتی!!!

[/cf-restrict]

 

برای دفعه بعدی نظر من، نام و ایمیل را در این مرورگر ذخیره کنید.

لایسنس اورجینال ویندوز 10 پرو

وب سایت آموزشی آفیس مکانی برای یادگیری حرفه ای آفیس و کاربرد آن در کسب و کار می باشد.

رسم نمودار در اکسل

آموزش PivotTable در اکسل

آموزش تابع Vlookup در اکسل

آموزش ساخت فهرست در ورد

فارسی کردن اعداد در ورد

فعال کردن و تنظیمات خط کش در Word

با افزایش نرخ پیامک در اپراتورهای کشور باید در ارسال پیام دقت بیشتری نمود و قدر کاراکترهای ارسالی را بدانید! امروز قصد آموزش ترفندی جالب به شما همراهان همیشگی کافه اپل را داریم که از این پس شما را قادر می سازد هنگام نوشتن پیام تعداد کاراکترها یا حروف استفاده شده را مشاهده کنید. روش کار بسیار آسان است! فقط کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید.

در کانال تلگرام کافه اپل منتظر شما هستیم: Telegram.me/CafeAppleChannel

1- وارد Settings شوید.

2- با اسکرول به سمت پایین، قسمت Messages را مشاهده می کنید که پس از ورود به آن می توانید با فعال کردن گزینه Character Count از این پس تعداد کاراکترهای استفاده شده در پیام های خود را مشاهده کنید.

کاراکتر شمار

توجه داشته باشید که هنگام تایپ متن مورد نظر، کنار باکس متن می توانید تعداد کاراکترهای استفاده شده را مشاهده کنید.

کافـه اپـل رسانه ای آنلاین است که در زمینه محصولات اپل و فناوری سعی در تامین و ارائه آموزش ها، اخبار و معرفی برترین و به روز ترین اپلیکیشن ها دارد.مجموعه کافه اپل در سال 1390 تاسیس گردیده که با حضور دلگرم کننده کاربران و یاری خداوند متعال یکی از برترین مراجع اپل و فناوری شناخته شده است.

آموزش فعال کردن کاراکتر شمار پیام رسان آیفون

همانطور که می دانید نرخ تعرفه های پیامکی اپراتور های کشور در حال افزایش است، دراین پست قصد داریم به شما آموزش دهیم چطور می شود هنگامی که مشغول پیامک دادن هستیم نسبت به تعداد حروفی که ارسال می کنیم اطلاع داشته باشیم، پس با یوزر ​چی همراه باشید.

 

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید باید وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید، گزینه Messages را پیدا و آن را انتخاب کنید، با کشیدن صفحه به سمت بالا می توانید کاراکتر شمار (Character Count) را پیدا و آن را فعال کنید،این گزینه باعث می شود تعداد حروف را در پیام رسان خود مشاهده کنید

کاراکتر شمار

 

بله دوستان عزیز اگر به عکس بالا توجه کرده باشید می بینید تعداد حروف در زمان تایپ متن مشخص شده است.

اینم از آموزش امروز امیدوارم مورد رضایت شما دوستان قرار گرفته باشد.

 

کاراکتر شمار
کاراکتر شمار
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *